1. miesto v okresnom kole vo futbale SŠ Doporučený

poharDňa 17. 4. 2018 sa na futbalovom štadióne konalo okresné kolo vo futbale žiakov stredných škôl. Do finále postúpili víťazi troch skupín spolu s usporiadateľom turnaja, ktorým bola naša škola. Víťazmi turnaja sa stali naši chlapci, ktorí po bojovnom výkone získali 1. miesto.

4. OA Poprad

Ďakujeme žiakom za výborný výkon, vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov na krajskom kole v Prešove.

Jozef Poracký

Čítať ďalej...

Celoslovenské finále súťaže Juniorinternet Doporučený

Junior Internet je súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a dizajnérov, programátorov mobilných aplikácií a blogerov. Na podujatí mladí nadšenci predstavujú svoje projekty a ďalšie vízie skúseným odborníkom v úlohách porotcov a prednášajúcich.
V dňoch 23. - 24. marca 2018 sa uskutočnilo na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave finále celoslovenskej súťaže Junior Internet pre žiakov základných a stredných škôl na Slovensku, ktorí sa zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie, internetovú grafiku a dizajn. Záštitu nad 13. ročníkom súťaže prijali Ladislav Miko vedúci zastúpenia Európskej komisie v SR, prof. Ing. Mária Bieliková, PhD. dekanka Fakulty informatiky a informačných technológií a Emil Fitoš prezident IT Asociácie Slovenska.

Do súťaže bolo zaslaných takmer 300 prác, z ktorých 63 najlepších v šiestich kategóriách postúpilo do finále súťažnej konferencie. Čo nás veľmi teší, je, že jednou z postupujúcich prác sa stal aj projekt v kategórii JuniorBLOG-videoblog nášho žiaka Olivera Černického, IV. A - študijný odbor grafik digitálnych médií. Kategória JuniorBLOG je určená mladým ľuďom, ktorí uverejňujú blogy, texty, fotografie a videá a využívajú webové stránky, či rôzne internetové služby a projekty. Nemusia vedieť naprogramovať vlastný web, pretože v tejto kategórii sa hodnotí najmä forma, téma, obsah a štýl prezentácie. A práve myšlienka ako prezentoval Oliver svoj videoblog, bola určite jedinečná. Bolo to iné ako všetky ostatné prezentácie - akčné, výstižné a hlavne vtipné, čo ocenili aj ostatní súťažiaci a publikum. V úvodnej časti svojho vystúpenia Oliver prezentoval svoju prácu pred odbornou porotou a v záverečnej časti čelil otázkam jednotlivých členov poroty.
Za postup do finále celoslovenskej súťaže a príkladnú reprezentáciu našej školy mu patrí vďaka.

Monika Mašlejová

Celoštátne kolo súťaže ZENIT Doporučený

Celoštátne kolo súťaže ZENIT sa konalo v dňoch 20. – 22. 03. 2018 pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. Postup do celoštátneho kola a možnosť reprezentovať našu školu si vybojoval v krajskom kole Dávid Čmel zo IV. C.
Vo finále súťaže sa stretlo 90 víťazov krajských kôl súťaže z celého Slovenska, ktoré sa konalo v Dolnom Kubíne. Súťažiaci testovali svoje vedomosti a zručnosti v 10 kategóriách, ako napríklad strojárstvo, programovanie, web dizajn, elektronika, či práca na CNC strojoch. Súťaženie trvajúce 3 dni bolo dopĺňané rôznymi sprievodnými podujatiami.
Vyhodnocovanie súťaže bolo zverené odborným hodnotiacim komisiám, ktoré ocenili najlepších študentov v rámci jednotlivých kategórií. Napriek náročnej konkurencii Dávid Čmel obsadil 6. miesto na celoštátnom kole v kategórii strojárstvo. Účasťou preukázal svoje kvalitné vedomosti a zručnosti a verím, že v budúcnosti z radov našej školy bude mať nasledovníkov.

Mgr. Samuel Vojtas

2. miesto v okresnom kole vo florbale Doporučený

V dňoch 5. a 6. 4. 2018 sa v športovej hale v Matejovciach uskutočnilo okresné kolo vo florbale žiakov stredných škôl.  Naši žiaci zvíťazili v skupine a vo finále turnaja po bojovnom výkone obsadili pekné 2. miesto.

SOŠT Kuk. Poprad - SSOŠ Poprad-Veľká 2:5

Ďakujeme žiakom za vzornú reprezentáciu našej školy.

Show your knowledge about English speaking countries.... Doporučený

Show your knowledge about English speaking countries....

Pod týmto názvom sa skrývala netradičná súťaž medzi tromi päťčlennými tímami zo štvrtého ročníka. Uskutočnila sa 16. februára 2018 a bola zameraná na rôzne oblasti života: históriu, ekonomiku, umenie a geografiu v anglicky hovoriacich krajinách (Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, USA, Kanada, Nový Zéland a Austrália).

Súťaž mala interaktívno-vzdelávací charakter, pretože súťažiaci mohli používať mapy, tablety aj prekladové slovníky. Museli sa popasovať s množstvom otázok, ktoré rozšírili ich obzor, prehľad a vedomosti. Účasťou v tejto súťaži sa zároveň naučili byť lídrom tímu, pracovať tímovo aj vedieť hľadať informácie a overovať ich z rôznych zdrojov. To všetko môžu využiť pri maturitnej skúške z anglického jazyka.

Súťažiaci ocenili široké spektrum oblastí života anglicky hovoriacich krajín a mali radosť z toho, že sa naučili nové poznatky o týchto krajinách, s ktorými sa na vyučovacích hodinách anglického jazyka doposiaľ nestretli.

A kto bol víťazom? No predsa všetci, čo mali chuť vzdelávať sa a zároveň súťažiť. Najviac bodov predsa len dosiahol tím IV.A triedy, ktorému srdečne blahoželáme. Všetkým, ktorí sa zúčastnili, ďakujeme a tešíme sa, ako tieto informácie použijú počas maturity a ohúria tak skúšajúcu komisiu.

Mgr. Ida Dubajová

Beseda ku Svetovému dňu mokradí Doporučený

Dňa 7.2.2018 ráno sa začala prvá hodina pre mnohých žiakov SOŠT trochu inak. Naši grafici digitálnych médií a mechanici počítačových sietí z I.A, I.B. a II.A triedy sa zúčastnili besedy, ktorú viedla dlhoročná pracovníčka Štátnej ochrany prírody SR p. Martina Proháczková. Keďže 2. február bol vyhlásený za Svetový deň mokradí, tak aj táto beseda sa niesla v duchu ochrany prírody a mokradí, ktoré zlepšujú život v sídlach a sú dôležité pre udržateľnú budúcnosť miest. Dôvodom sa stala aj rastúca potreba ochrany biotopov najmä sťahovavých druhov vodných vtákov. Žiaci mali možnosť vidieť aj prírodopisný film o mokradiach, ktoré sa považujú za ekosystém Slovenska a sú mimoriadne významné pre ochranu biodiverzity ako aj pre človeka.

Táto beseda bola nesporne prínosom pre všetkých našich žiakov a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu a nové informácie v oblasti environmentálnej výchovy.

Mgr. Petra Mazureková

Kvapka krvi

40303 blood drop cartoonfDaruj svoju "kvapku" a zachráň život.

Pozývame všetkých darcov a prvodarcov začať druhý polrok dobrým skutkom.
Príďte darovať krv 6. februára 2018 od 8.00 do 11.00  v priestoroch zborovne na 1. poschodí.

ZÁKLADNÉ PODMIENKY: 18 rokov
1. ZDRAVIE – 4 týždne bez antibiotík, bez herpesov a bez akýchkoľvek liekov.
2. RANY – pol roka od operácie, piercingu, tetovania, trhania zuba.
3. RAŇAJKY – ľahké raňajky nutné.
4. DODRŽIAVAŤ PITNÝ REŽIM.
5. Občiansky preukaz, kartička poistenca, preukaz darcu.

Vyhodnotenie súťaže na tému: 25. výročie vzniku SR Doporučený

slovak Súťaži venovanej výročiu vzniku Slovenskej republiky a rozpadu ČSFR, ktorá sa konala 11.1. 2018 sa zúčastnilo 30 žiakov zo všetkých ročníkov. Test obsahoval 13 otázok, maximálny počet bodov bol 19. Výsledky:
      1. miesto: T. Gally, IV.A, 89%.
      2. miesto: R. Hodorovič, II.C, 79%,