Exkurzia v spoločnosti Schüle Slovakia, s.r.o. Doporučený

Počas dvoch dní 3. 3. 2017 a 17.3. 2017 sme sa zúčastnili so žiakmi III.B, III.C a III.D exkurzie v spoločnosti Schüle Slovakia, s.r.o. so sídlom v Poprade. Spoločnosť Schüle Slovakia vznikla v roku 1999 ako dcérska spoločnosť nemeckej tlakovej zlievárne Julius Schüle Druckguss GmbH. Firma sa zaoberá výrobou tlakových odliatkov z hliníkových zliatin pre automobilky a automatizačnú techniku. Vo svojej činnosti využíva najmodernejšie technológie, ktoré umožňujú vyrábať odliatky s vysokou presnosťou rozmerov a kvalitou ich vnútornej štruktúry. Hotové výrobky a montážne celky podľa želania zákazníka sa uplatňujú prevažne na nemeckom trhu. Žiaci mali možnosť vidieť moderne vybudované pracoviská tlakovej zlievarne, priamo sa oboznámili s pracovným prostredím, ktoré využíva uplatnenie CNC strojov a manipulačných robotov vrátane moderného pracoviska metrológie a pod. Exkurziou nás sprevádzal pán Bc. Ľach, ktorý žiakom priblížil aj lukratívne benefity spoločnosti, tiež možnosti uplatnenia vo firme či už formou brigády alebo zamestnaneckého pomeru po úspešnom absolvovaní štúdia.

Mgr. Petra Mazureková, Ing. Richard Smetana