Global money week (Týždeň venovaný peniazom) Doporučený

boz logoV dňoch od 27. marca 2017 do 2. apríla 2017 sa naša škola zapojila do celosvetového projektu, ktorý dostal svoj názov Global money week a bol venovaný finančnému vzdelávaniu mladých ľudí po celom svete. V tento týždeň sa vybraní študenti III.A triedy pod vedením pani učiteľky Broškovej zúčastňovali prednášok a projektového vyučovania na Živnostenskom úrade a Sociálnej poisťovni v Poprade. Tam sme vďaka ochotným zamestnancom nazreli do sveta živností, a to z pohľadu jej založenia, ukončenia, odvodových a daňových povinností.
Ešte nás čaká návšteva Daňového úradu v Poprade, pretože plánovaný termín bol zrušený z dôvodu podávania daňových priznaní za rok 2016.
A tu sú postrehy našich žiakov:
Matej: „Som veľmi rád, že som bol zaradený do tohto projektu. Z môjho hľadiska je tento projekt veľmi náučný, a to nielen pre tých, ktorí by si chceli založiť nejaké podnikanie, ale aj pre tých, ktorí chcú mať prehľad, kde všade putujú ich peniaze v dospelom pracovnom živote. Minulý týždeň hodnotím vysoko pozitívne a po návšteve živnostenského úradu a sociálnej poisťovne sa mi zase o niečo rozšírili obzory. Teším sa na pokračovanie projektu. Ďakujem."

Prajem krásny deň

Ing. B. Brošková