Celoštátne kolo súťaže ZENIT Doporučený

Celoštátne kolo súťaže ZENIT sa konalo v dňoch 20. – 22. 03. 2018 pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. Postup do celoštátneho kola a možnosť reprezentovať našu školu si vybojoval v krajskom kole Dávid Čmel zo IV. C.
Vo finále súťaže sa stretlo 90 víťazov krajských kôl súťaže z celého Slovenska, ktoré sa konalo v Dolnom Kubíne. Súťažiaci testovali svoje vedomosti a zručnosti v 10 kategóriách, ako napríklad strojárstvo, programovanie, web dizajn, elektronika, či práca na CNC strojoch. Súťaženie trvajúce 3 dni bolo dopĺňané rôznymi sprievodnými podujatiami.
Vyhodnocovanie súťaže bolo zverené odborným hodnotiacim komisiám, ktoré ocenili najlepších študentov v rámci jednotlivých kategórií. Napriek náročnej konkurencii Dávid Čmel obsadil 6. miesto na celoštátnom kole v kategórii strojárstvo. Účasťou preukázal svoje kvalitné vedomosti a zručnosti a verím, že v budúcnosti z radov našej školy bude mať nasledovníkov.

Mgr. Samuel Vojtas