Poznávací zájazd do Londýna Doporučený

V dňoch od 10.12.-14.12.2018 sa žiaci tried I.B, II.A a IV.A zúčastnili poznávacieho zájazdu do predvianočného Londýna. Zájazd organizovala česká cestovná kancelária Školní zájezdy, ktorá zabezpečila cestu autobusom z Brna, sprievodkyňu, cestovné poistenie a ubytovanie so stravou v hostiteľských rodinách priamo v Londýne.
Ráno po príchode sa žiaci presunuli k O2 aréne, kde mali možnosť nákupov po dlhej ceste. Lanovkou a následne metrom sme sa dostali až k Tower Bridge a k Tower of London, kde sú umiestnené kráľovské klenoty. Tower of London kedysi slúžilo ako miesto, kde strávili panovníci noc pred korunovaním. Neskôr slúžilo ako väzenie a dnes je z neho múzeum. Žiaci mali možnosť individuálnej aj skupinovej prehliadky.
Ďalšia zastávka bol Monument na pamiatku Veľkého ohňa z roku 1666 s 311 schodmi, ktoré sme poctivo všetci zdolali. Ďalší rozchod mali žiaci pri katedrále svätého Pavla, v blízkosti ktorej sme mali možnosť si prezrieť The Glope Theatre. Večer sme si pozreli vysvietený vianočný Londýn priamo z London Eye. Na druhý deň sme sa po Temži preplavili bližšie k Trafalgar Square a odtiaľ už priamo k Buckinghamskému palácu, kde sme videli výmenu stráží. Žiaci mali rozchod na Picadilly Circus, najrušnejšej ulici v Londýne a odtiaľ to už bolo len pár minút na Oxford Street. Poslednou zastávkou bolo múzeum Madam Tussaunds, najväčšie múzeum voskových figurín v Európe.
Následne sme sa presunuli do autobusu a čakala nás dlhá cesta domov. No aj napriek tomu sme si všetci výlet patrične vychutnali a dúfame, že aj o rok sa spoločne niekam vyberieme.

Mgr. Patrícia Hriceňáková