Erasmus+ - Voľný čas

Polovica pobytu je za nami a žiaci už mali možnosť bližšie spoznať mesto Portsmouth a zamilovať si ho. Každý deň po práci a cez víkendy majú čas na vlastný program, niektorí chodia hrávať futbal na blízke ihriská alebo sa chodia pozerať na zápasy priamo na štadión. Iní preferujú kúpanie sa v mori, kým to ešte počasie umožňuje. O kultúrne pamiatky tu taktiež nemajú núdzu, majú možnosť si prezrieť loď kapitána Nelsona Victory, ktorá bojovala v bitke o Trafalgár alebo loď Henricha VIII. The Mary Rose, ktorá bola viac ako 400 rokov potopená v mori. Nachádza sa tu tiež múzem D-Day, ktoré rozpráva o vylodení v Normandii a hneď vedľa je hrad, ktorý slúži storočia ako obranné opevnenie.
Zaujímavosťou pre nás všetkých je možnosť výletu na blízky ostrov The Isle of Wight, na ktorý nás prepraví vznášadlo, ktoré je jediné na svete svojho druhu. Na ostrove sa nachádza palác kráľovnej Viktórie The Osborne House.
Čo sa týka večernej zábavy, ani o tú nie sú žiaci ukrátení. Každý štvrtok je priamo v centre mesta karaoke, na ktoré spoločne chodievame. A som presvedčená, že zaspievali najlepšiu verziu Abby – Mamma Miu :-)