Výborné výsledky v súťaži ZENIT Doporučený

Zámerom súťaže Zenit je prispievať k vyhľadávaniu nadaných a talentovaných študentov, podporovať ich ďalší odborný rast, tvorivo rozvíjať kompetencie, viesť k samostatnej tvorivej činnosti a podporovať ich záujem o sebavzdelávanie. Súťaž je organizovaná formou postupových kôl cez školské, krajské a končí sa celoštátnym kolom.

Na 21. ročníku krajského kola súťaže ZENIT v strojárstve našu školu reprezentovali žiaci IV. C Šimon Dlugoš, Kristián Ružička a Samuel Siska. Zúčastnili sa v kategóriách programovanie, strojové obrábanie a ručné spracovania kovov. Súťaž pozostávala z teoretickej a praktickej časti. V teoretickej časti mali žiaci za úlohu vypracovať technologický postup a elektronický test, ktorý obsahoval otázky z učiva strojárskych predmetov. V praktickej časti bolo úlohou vyrobiť výrobok strojárskeho charakteru podľa výkresovej dokumentácie.

Kristián Ružička obsadil 3. miesto v kategórií strojové obrábanie a Samuel Siska 3. miesto v kategórii ručné spracovanie kovov.
Výsledkami sme potvrdili, že v oblasti strojového obrábania a ručného spracovania kovov patrí naša škola k veľmi úspešným.